5 kluczowych zasad wideo reklamy w social mediach

Reklama wideo w social mediach jest skuteczna i angażująca. Film daje Ci ogromne możliwości w obszarze prezentowania swoich produktów oraz usług. Możesz też opowiedzieć historię swojej marki, czy przedstawić firmę od wewnątrz. W zasadzie ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Jeżeli zdecydujesz się na filmy reklamowe, zwiększysz świadomość marki, zaangażowanie swoich odbiorców, ruch na stronie oraz współczynnik konwersji. Sprawdź, jak skutecznie promować się przez materiały wideo w kanałach social media.

Wideo marketing. Co przemawia za filmami reklamowymi w social mediach?


Jeżeli będziesz tworzyć i publikować wysokiej jakości wideo reklamy w social mediach, możesz spodziewać się wzrostu klikalności strony i zwiększenia wyniku sprzedaży. Film reklamowy jest bowiem znacznie efektywniejszy od reklamy typu display. Potwierdzają to statystyki, np.:

 • film reklamowy może poprawić współczynnik konwersji nawet o 80 proc.;
 • strony z filmami zajmują wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki Google pod odpowiednimi słowami kluczowymi (większy ruch organiczny nawet o ponad 150 proc.);
 • ok. 50 procent użytkowników przed dokonaniem zakupu ogląda filmy o interesującym ich produkcie;
 • ponad 95 proc. konsumentów uważa, że filmy pomagają lepiej zrozumieć produkt;
 • 85 proc. konsumentów chce oglądać więcej treści wideo od ulubionych marek;
 • ponad 50 proc. marketerów uważa, że treści wideo zapewniają najlepszy zwrot z inwestycji (ROI).

Video reklama odmieniła wiele kampanii reklamowych, Tobie też może pomóc.

Zobacz kurs

Reklama wideo na kanałach takich jak Facebook, Instagram, TikTok


 • Facebook – najpopularniejsza platforma mediów społecznościowych na świecie. Dziennie użytkownicy FB wyświetlają filmy wideo w liczbie ponad 8 miliardów odsłon. Tym bardziej jest to doskonała platforma do promowania swojego biznesu. Facebook przygotował też specjalne narzędzia do mierzenia efektów kampanii marketingowych wideo. Możesz przetestować cel kampanii z potencjalnymi odbiorcami. Samą kampanię reklamową na Facebooku skonfigurujesz pod względem grupy docelowej. Ciekawą opcją w kampanii na Facebooku, jaką możesz wykorzystać w reklamie, jest film sferyczny (nagrywanie filmów 360 stopni).
 • Instagram – najlepiej, kiedy film wideo na Instagramie trwa nie dłużej niż 30 sekund. Wybrane funkcje Instagrama pozwalają dodawać nakładki i tworzyć efekty specjalne. Pamiętaj, żeby uwagę użytkownika Instagrama przykuć w trakcie kilku pierwszych sekund nagrania. Dodaj też miniaturę i podpisy. Pomoże także silny komunikat CTA, czyli wezwanie do działania i odnośnik do Twojej strony. Jako że Instagram ma swój klimat, dobrze jest, kiedy reklama wideo wywołuje u odbiorcy emocje typu śmiech czy szczęście. Zalecam też trzymać się formatu pionowego i obowiązkowo dostosować reklamę do urządzeń mobilnych.
 • TikTok – wbrew temu, co może Ci się wydawać, ta platforma nie służy już wyłącznie dzieciom i młodzieży. Faktem jest, że największą grupę odbiorców stanowią tam osoby w wieku od 16 do 24 lat. Jednak struktura wiekowa użytkowników jest dużo bardziej zróżnicowana i nie brakuje tam 30-, 40- czy 50-latków. Niech Twoje reklamy wideo na TikToku trwają do 15 sekund i mają format pionowy. Nie zapomnij dodać efektownej grafiki, oprawy muzycznej i podpisów. Reklama musi przynosić Twojej firmie wymierne korzyści, dlatego wezwij odbiorców do działania przez przycisk CTA. Wideo reklamy na TikToku możesz również kierować do określonej grupy użytkowników.

Potrzebujesz klientów? Zobacz jak wykonać skuteczną reklamę video i ustawić inteligentną kampanię reklamową.


Obejrzyj kurs video, który przygotowałem i zacznij przyciągać klientów. W kursie poznasz konkretne porady w zakresie tworzenia materiałów video, jak i ustawiania reklam inteligentnych na Facebooku, Instagramie i Tik Toku.


5 zasad skutecznej reklamy wideo w social mediach


 • Krótko i treściwie – niewielu użytkowników obejrzy całą reklamę trwającą 5 minut i więcej. Najefektywniejsze są reklamy trwające do 15 sekund, ewentualnie 30-sekundowe. Jeżeli decydujesz się na dłuższy format, niech będzie to reklama trwająca do 2 minut.
 • Wybierz format pionowy – dopasowanie do odtwarzania na urządzeniach mobilnych to Twój obowiązek. Oprócz tego wielu użytkowników irytuje konieczność zmiany ułożenia telefonu z pionowego na poziomy.
 • Przyciągnij uwagę pierwszym wrażeniem – użytkownik mediów społecznościowych skupia swoją uwagę na pierwszych 5 sekundach reklamy wideo. To najważniejsza część filmu reklamowego. Jeżeli przyciągniesz jego uwagę, obejrzy on dalszą część materiału. Jeżeli nie – zacznie przewijać aplikację dalej i pominie Twoją reklamę.
 • Jeden cel filmu reklamowego – w materiale wideo możesz przekazać większą ilość informacji w krótszym czasie. Nie przesadzaj jednak z celem reklamy wideo (np. wzrost sprzedaży, lepszy współczynnik klikalności CTR, budowanie świadomości marki). Lepiej będzie, gdy skupisz się na jednym z nich.
 • Używaj napisów – statystycznie dodanie do reklamy wideo napisów zwiększa liczbę wyświetleń. Szczególnie że większość filmów reklamowych na kanałach social media jest odtwarzanych z wyłączonym dźwiękiem.

Wystarczy 1 dzień byś obejrzał lekcje i włączył inteligentną reklamę na rok

Materiał jest podzielony na krótkie i bardzo treściwe lekcje, bez lania wody. Skupiamy się na konkretach i sprawdzoną ścieżką krok po kroku wdrażamy cały proces, który może działać dla Ciebie przez kolejne miesiące.


Obejrzyj darmowe lekcje video

3 przykładowe lekcje video z praktycznymi poradami.


Podsumowując, nie ulega wątpliwości, że film wideo jest dziś najlepszą i najskuteczniejszą formą przekazu informacji. Szczególnie w dobie mediów społecznościowych – głównie Facebooka, Instagrama i TikToka. Każdy z tych serwisów to miliardy realnych użytkowników. Tylko od Ciebie zależy, czy zawalczysz o tak szerokie grono potencjalnych klientów. Pamiętaj, że dzięki reklamie wideo w social mediach przebić się jest znacznie łatwiej.

Jeżeli więc decydujesz się na social media marketing, celuj w content wideo. Twórz krótkie, proste i angażujące materiały, a szybko odczujesz korzyści z tej formy reklamowania swoich produktów i usług. Na pewno wybijesz się przed konkurencję, nawiążesz więź z obecnym klientem i dotrzesz do wielu nowych odbiorców. Szczególnie że filmy wideo to jeden z bardzo wysoko ocenianych czynników, jaki pod uwagę biorą algorytmy Google.

Decydując się na publikację filmów, poprawisz też pozycję swojej strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Tym bardziej nie tylko możesz, ale musisz tworzyć wysokiej jakości treści wideo skierowane do swojej grupy docelowej. Stworzenie kampanii marketingowej w takiej formie na pewno przyniesie Ci sukces.