Film produktowy – jak stworzyć dobre video produktu?

Skoro tutaj jesteś, z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak film produktowy może podnieść wyniki sprzedaży danego towaru, ewentualnie zamówienia omawianej usługi. Masz rację! Krótkie filmy reklamowe nie tylko zwiększają atrakcyjność firmy. Oprócz tego materiał wideo zapewnia lepszy współczynnik klikalności, szczególnie że wideo produktowe pozytywnie wpływa na SEO. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w wideo produktowe, jak stworzyć dobry film reklamowy.

Dlaczego warto wybrać film produktowy?


Może Ci się wydawać, że film produktowy jest zbędny, ponieważ strona produktu ma już dobry opis i jest wzbogacona profesjonalnymi zdjęciami. Początkowo faktycznie promocja w takiej formie może być wystarczająca. Jednak prędzej lub później również i Ty zechcesz zainwestować w krótkie filmy reklamowe.

Oczywiście przy setkach czy tysiącach pozycji w ofercie stworzenie dla każdego wyrobu filmu produktowego jest czasochłonne i kosztowne. Pamiętaj jednak, że jest to najskuteczniejsza forma komunikacji z odbiorcą, a przecież każdy z nich jest potencjalnym klientem. Dlatego wideo jest wskazane przynajmniej dla najlepiej sprzedawanych produktów. Jest wiele korzyści przemawiających za filmami produktowymi, tj.:

 • Przekaz atrakcyjny w odbiorze – krótkie filmy reklamowe na dłużej zapadają w pamięci. Są też znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze w odbiorze niż poznawanie produktu przez czytanie opisu i przeglądanie zdjęć. Film pozwala znacznie lepiej poznać produkt.
 • Pobudzenie emocji – wielu konsumentów kupuje dziś pod wpływem impulsu i emocji. Film wideo pozwala nie tylko zaprezentować produkt, ale również wzbudzić emocje. Pozwolą one zwiększyć sprzedaż, o co trudno z wykorzystaniem nawet najlepszych zdjęć produktowych.
 • Skrócenie dystansu – film produktowy jest formą pośrednią między jego obserwacją na zdjęciach a namacalnym dotknięciem wyrobu w sklepie. Wideo skraca dystans, a potencjalny klient otrzymuje więcej informacji i bodźców, które pomagają mu w podjęciu decyzji o zakupie.
 • Zwiększenie ruchu na stronie – wideo marketing to jeden ze wskaźników, jakie algorytmy wyszukiwarki Google biorą przy ocenie SEO strony. Dzięki temu Twoja strona internetowa pojawi się wyżej w wynikach wyszukiwania, a Ty ze swoją ofertą trafisz do szerszego grona odbiorców.
 • Przewaga wobec konkurencji – video marketing buduje Twoją markę, zaufanie i wizerunek w branży. W ten sposób zwiększasz przewagę nad konkurencją.

Video reklama odmieniła wiele kampanii reklamowych, Tobie też może pomóc.

Zobacz kurs

Sprzedaż z wykorzystaniem wideo produktu w statystykach


Filmy promocyjne dla firm, które ukazują produkt na materiale wideo, znacząco podnoszą wyniki sprzedaży. Potwierdzają to statystyki, np.:

 • film produktowy zwiększa konwersję nawet kilkudziesięciokrotnie;
 • ponad połowa konsumentów przed decyzją o zakupie ogląda film produktowy;
 • pośród treści reklamowych o produkcie niemal 70 proc. konsumentów najwyżej ceni sobie materiały wideo;
 • przeszło połowa konsumentów twierdzi, że film skłania ich do wyboru marki czy produktu;
 • 57 proc. konsumentów uważa, że zakup po obejrzeniu filmu produktowego zmniejsza ryzyko zwrotu;
 • ponad 90 proc. konsumentów twierdzi, że atrakcyjna treść wizualna to kluczowy czynnik decydujący o zakupie produktu przez Internet;
 • ponad 73 proc. konsumentów chętniej kupuje produkt po obejrzeniu filmu wyjaśniającego.

Potrzebujesz klientów? Zobacz jak wykonać skuteczną reklamę video i ustawić inteligentną kampanię reklamową.


Obejrzyj kurs video, który przygotowałem i zacznij przyciągać klientów. W kursie poznasz konkretne porady w zakresie tworzenia materiałów video, jak i ustawiania reklam inteligentnych na Facebooku, Instagramie i Tik Toku.


Jak stworzyć dobry film produktowy?


Jeżeli chcesz samodzielnie stworzyć wartościowe wideo produktu, ale też właściwego planu działania. Pamiętaj, że każdy film powinien być osobną historią. W wideo musisz przedstawić funkcje danego urządzenia oraz korzyści płynące z jego zakupu i użytkowania. Dopasuj przekaz do grupy docelowej i nawiąż relację z klientem.

Krok 1. Przygotuj plan filmu produktowego:

 • określ grupę docelową,
 • określ cel materiału wideo produktu (zwiększenie konwersji, wzrost wartości zakupów, pozyskanie nowych klientów),
 • wybierz serwis, gdzie umieścisz film produktowy (np. kanały social media),
 • określ kluczowe cechy produktu,
 • zastanów się, o co najczęściej w związku z produktem pytają konsumenci,
 • zastanów się, jak chcesz przedstawić produkt.

Wystarczy 1 dzień byś obejrzał lekcje i włączył inteligentną reklamę na rok

Materiał jest podzielony na krótkie i bardzo treściwe lekcje, bez lania wody. Skupiamy się na konkretach i sprawdzoną ścieżką krok po kroku wdrażamy cały proces, który może działać dla Ciebie przez kolejne miesiące.


Obejrzyj darmowe lekcje video

3 przykładowe lekcje video z praktycznymi poradami.


Krok 2. Stwórz scenariusz produktowego wideo

 • pamiętaj, żeby wykorzystaj różne typy ujęć,
 • wykorzystaj grę świateł,
 • przedstaw produkt i jego cechy + korzyści jakie płyną z jego użytkowania(również podczas pracy),
 • załóż, że film produktowy powinien trwać nie dłużej niż minutę.

Krok 3. Typ narracji

 • wybierz typ narracji – osoba (np. pracownik albo influencer) prezentująca działanie produktu przed kamerą i będąca narratorem, ewentualnie narrator z głosem spoza kadru.

Krok 4. Przygotowanie materiałów

Ogromne znaczenie dla wrażenia odbiorcy ma też scenografia. Jeżeli jest to możliwe, produkt powinien zostać zaprezentowany na czarnym lub białym tle. Samo miejsce nagrania musi być dobrze doświetlone.

Zastanów się też, jakie inne produkty lub akcesoria z oferty możesz zaprezentować na reklamowym filmie produktowym. W ten sposób możesz odnieść dodatkowe korzyści. Jeżeli taki film udostępnisz na platformie YouTube, skorzystaj z funkcji adnotacji i dodaj linki do produktów na filmie. Dzięki temu odbiorca przeniesie się bezpośrednio na stronę produktu. W ten sposób poprawisz także SEO swojej strony internetowej. (Warto wspomnieć o tym że raz nagraną reklamę możemy wykorzystać wszędzie)

Nie ulega wątpliwości, że film produktowy to doskonałe narzędzie marketingowe do pozyskania nowych klientów oraz zwiększenia konwersji i samej sprzedaży. Jeżeli chcesz wybić się przed konkurencję, zacznij tworzyć wideo dla swoich produktów, udostępniając je w kanałach social media, na YouTube czy stronie internetowej. Przekonaj się, jak ogromne korzyści niesie w sobie reklama produktu w formie wideo.

Można wspomnieć ogólnie o różnych możliwościach jakie niosą za sobą kursy i szkolenia online w tej tematyce